stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Jen vítězství září, protože i jeho porážka je oslnivá- Pascal Quignard Kickbox brno dream team brno

Proč zrovna zrovna bojový sport??

Za svůj život jsem dělal snad všechny sporty, které se mi nabídly nebo se ke mně nějakým způsobem dostaly (víc o nich v profilu), ale nikdy to nebylo ono, nahlídneme-li na jakýkoliv v Česku běžný sport má vždy základní chybu-procvičování a zlepšování jen některých fyzických partií. Fotbal-nohy, Hokej-nepřirozený pohyb plus ruce a nohy, tenis-ruce,nohy…atd. Opomenu-li atletiku, gymnastiku… tak zbytek sportovních odvětví je „nevývažený“, ve smyslu zátěže na svaly, kostru, klouby atd…Což je z pohledu části veřejnosti na bojové sporty jako na „sebeničení“ úsměvné, neboť zápasy a sparing tvoří tak 10 procent „sebeníčící“ činnosti fightera. Bojový sport ve kterém se procvičuje celé tělo, svaly, klouby atd…precizní protažení, procvičení, kondička, nácvik, pak až boj je podle mě méně ubližný, než jakýkoliv jiný ve kterém se rozvijí a opotřebávají jen některé části těla.

A teď k té hlavní stránce fightera, jeho přistup a vnitřní filozofie. Oproti jiným sportům jsou ty bojové více individualistické, hrajeme-li fotbal, hokej…tým se neustále povzbuzuje, komunikuje očima, mimikou…natož v bojovém je fighter sám, záleží jen na něm, jestli udělá nácviku víc či v osobním volně půjde běhat a podobně. Je to neustály souboj sám se sebou, samozřejmě vznikají přátelství a zábava (někdy až moc:) ), ale přece je to jen jiný přistup. Domnívám se, že správný bojovník by měl být lehce samotář (nebo extrém jako já:buď úplně sám, nebo se všema)

Ten pocit zlepšení, to jak vidím, že už dokopnu výš, dávám větší bomby…J růst, posun…to jsou věci, které v bojovém sportu jsou viditelné a při pořádném tréninku rychle přicházející.

Když stojím na tréninku rozhlížím se a vidím, jak někdo zrovna ten den do toho dává vše, jak si užívá co už umí, jak se zlepšuje, jak chce…., a někdy se někomu nechce a těší se na konec.

Když někdo po 1/2 roce či ¾ trénování vyhrává zápasy, vyhraje národní pohár a jiné turnaje…trénuje 2-3 krát týdně a má medaili…. tak JÁ chci taky!! Teď jsem mladý, studuju, a mám nevyřízené účty…dokonalé podmínky.

Proč jsem tedy v Dreamteamu… chci dát tomuhle mladému klubu to nejlepší ze mě, chci stát a být u toho až půjde nahoru, chci mu vybojovat jméno a to, že můj trenér je v tomhle ještě větší „PSYCHO“ než JÁ mě zavazuje a povzbuzuje zároveň.

Kdo další chce vítězství a slávu?? Tak do řady za mně…… :)

Facebook komentáře: