stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Když už nemůžeš - můžeš ještě 3x tolik!- Autor neznámý.. Kickbox brno dream team brno

Plánování, sny a cíle.

Je důležité než začneme s něčím, co je pro nás důležité, si naplánovat, čeho chceme dosáhnout, jak toho dosáhnout a co budeme muset obětovat. Dále si určit startovní čáru, kde jsme teď, abychom věděli od čeho se odrazit. Každá cesta začíná prvními krůčky, dennodenní pílí a pravidelným úsilím. Jak se říká: „Stokrát nic, umoří i vola.“

Každá cesta musí mít start a cíl. Platí to nejen v dopravě, ale také v osobním plánování a v uskutečňování jakýkoliv úkolů i osobním cílů. Než z něčím naplno začneme, tak musíme jasno mít, kam chceme se dostat a jak tam jít…

Často chybujeme, jsme jen lidi, ale musíme mít na paměti, že se chybami učíme a bez překážek a chyb se naše cesta za naším cílem, snem neobejde.

Můžeme se některých chyb vyvarovat, či poučit se z chyb někoho jiného. Když za něčím jdeme je nutné přijímat rady, ale zároveň si dávat pozor od koho rady přijímáme. Když například budu chtít něco uskutečnit, tak si nechám radit jen od toho, kdo už tam byl, či dokázal to, o co se nyní chci pokusit já. Ten může dávat, s největší pravděpodobností, ty správné rady!

Zkuste někomu říci, že chcete začít běhat a začít chodit třeba na KickBox, či jiný sport, či dokonce, že chcete něco v tomto sportu dokázat. Jestli to bude nějaký kámoš, který moc sport nemá v lásce a ani moc nesportuje, bude všemožně vysvětlovat, proč to nemá význam.

Můžu uvést svůj příklad, když jsem ještě studoval na střední a jen jsem řekl někomu, že přemýšlím o studiu na vysoké. On mi začal vysvětlovat, že na to nemám. Prý tam budou samé protokoly, semestrální práce apod. Ať radši dodělám střední a na vejšku zapomenu. No a co se stalo? Na vysokou jsem šel, udělal jsem bakalářské studium a nyní studuji druhým rokem na magisterském studiu. :-) Je to o tom, co chcete vy a ne o tom, kdo vám radí a šlape vám po snu!

Ať chceme cokoliv, jdeme zatím. Plánujme další dny. Sny jsou důležité! Musíme vědět, kam chceme dojít, kde jsme a co proto chceme udělat. Je důležité si naplánovat cestu za svým snem, ale také ji v průběhu měnit, když se cokoliv přihodí. Cesta může být klikatá, avšak když chceme, tak dojedeme k svému cíly.

Proto vám všem přeji, ať si urovnáte v hlavě, čeho chcete, a to v čemkoliv, dosáhnout a za tímto snem, cílem jděte a klacky, které vám kdokoliv hází pod nohy, zatopte ve svých kamnech života, jenž vám dají hřejivou sílu jít dál.

Facebook komentáře: