stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
„Běhání je ten nejryzejší bojový sport, jaký si lze představit. Při každém kroku bojujete sami se sebou.“- Robert Jackson Bennett Kickbox brno dream team brno

FIGHTERS CUP 2007

Zdravím,

rád bych pogratuloval a zároveň poděkoval všem fighterům od nás, co se zúčastnili včerejšího Fighters Cupu v Praze. Podařilo se nám dovézt 4 cenné kovy a to 3x stříbrnou a 1x bronzovou medajli. Měli jsme zastoupení v těchto kategoriích, Light junioři -67kg (Petr Bundálek), Light muži -67kg (Roman Uher), Full muži -71kg (Franta Duchoň a Roman Uher), Full muži -75kg (Honza Bříštěla). Ve všech disciplínách to kluci neměli lehké a soupeřů bylo hodně, přesto se nám podařilo získat cenná umístění. Peťa – 2.místo, Franta – 2.místo, Roman – 2.místo(Light) a 3.místo(Full), Honza – 4.místo.

Mé vyjádření k pořadatelům turnaje:

tento turnaj byl spíše ukázkou zmatku a nervozity. Když tento turnaj srovnám(což do jisté míry lze) třeba s turnajem v Olomouci loni, tak je to nebe a dudy. Mezi jeho hlavní chyby lze uvést:

- zápis startujících do PC a jakého si programu nebyl ideální stav(možná to časem půjde,ale to je asi ještě ve hvězdách), poněvadž následující pavouky, které vznikly byly nesmyslné a museli se stejně ručně přepisovat. Navíc registrace a vážení na jedné váze při 250 závodnících, no bylo jasné že se turnaj bude posouvat a nelze dodržet časový harmonogram, takže vážení do 9, když ještě v 9:30 probíhá, no též je to k zamyšlení

- vyvěšení nesmyslných pavouku z PC

- nebylo žádné losování závodníků jednotlivých disciplin, tudíž se zbytečně stalo, že se naši dva závodníci střetli na začátku pavouka a následná neochota rozhodčích(i hrubost) s tím cokoliv

- absolutní nepřehlednost kdy a kde co a hlavně kdy bude probíhat(není složité si dopředu zjistit a do propozic turnaje uvést, ať každý kdo dojede dá info o tom koho přiveze a bylo by hned vše jednodušší, no ale proč to dělat jednodušeji)

- nebylo dostatečně vědět kdy jaká disciplína začne

- začátek juniorské kategorie v 16 hod a až po kategorii mužů, no dost zvláštní, nemyslíte?

- dost časté nenastoupení závodníků na danou disciplínu – no nedivím se, protože informovanost která disciplína kdy bude nebyla

- taky mě zarazila neochota některých, a to zejména mladších rozhodčích, když jsem za nimi přišel a služně je požádal o nahlédnutí a zeptání, kdy bude nějaká kategorii probíhat. Jejich arogance a nervozita jakkoliv pomoct a jen odseknutí, že vše se včas dovím, což nebyla pravda.

Myslím a doufám, že příští turnaj už na tom bude lépe a organizátoři na tom jistě zapracují. Vím, že má kritika se může zdát neúměrná, ale takovýto turnaj by mohl mít a měl mít jinou úroveň. Práce rozhodčích a i hlavního organizátora není lehká, ale myslím, že by se často mohl zamyslet a pohlednout na turnaj i ze strany závodníků. Neochota a podrážděnost některých lidí a to zbytečná(mladých rozhodčích i některých podle mě zkušených), poněvadž s každým jednám vždy slušně a uctivě – no byla to hrůza a děs.

I přes všechny tyto úskalí jsem se se svými svěřenci snažil tento turnaj zvládnout a do každého zápasu nastoupit v plné síle a Honzovi, Frantovi, Romanovi a Peťovi se podařilo dosáhnout výborných výsledků, na které jsem právem hrdý, moc díky kluci. Víme, kde jsme měli chyby a určitě věřím, že se je do příště budeme snažit odstranit. Je mi též líto, že tento turnaj, sic byl označen jako „C“ turnaj a předpokládal sem začátečnický, tak jsem bohužel musel svého svěřence pustit do zápasu v disciplíně Full muži -75kg do jeho prvního zápasu s mistrem republiky a o mnoho zkušeným soupeřem, což bylo dost nefér. No nebyl to jediný zkušený fighter na soutěži. No už je tento turnaj za námi a mi se opět musíme zaměřit na ten následující a to 15.12.2007 v Mostě, který nám uzavře letošní rok.

Tak všichni trénujte co se dá, a jak říkám: „sílu a čest“.

Facebook komentáře: