stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
„Běhání je ten nejryzejší bojový sport, jaký si lze představit. Při každém kroku bojujete sami se sebou.“- Robert Jackson Bennett Kickbox brno dream team brno

NP Morava 2009

Zdravím,

kde začít. Tento turnaj sic by se měl řadit mezi ty prestižnější u nás se bohužel nenesl v tomtu duchu a hned se dá naleznout několik věcí, jež jsou pro mě velikým zármutkem.

1. Rozhodčí – ne všichni rozhodčí jaksi správně dodržují pravidla a tvrdost některých zápasů v lightu je neuměrná a když nechají borce do sebe jít až jednomu teče krev a ani nezastaví aby byl ošetřen tak opravdu nevím proč ještě existuje něco jako kategorie light, když to s lehkostí nemá nic společného. Bohužel se to stalo i osudným naší závodnící Ivce která přes tvrdost a neeregulernost rozhodčích svůj zápas těsně prohrála 1:2.

2. Rozhodčí i zavodník ? To je podle mě úplná neférovost a neserióznost, aby zaroveň závodník na tomto turnaji dělal i rozhodčího v jiných zápasech.

3. Další nepříjemný faktor je když jsou mezi rozhodčími lidé co se s daným závodníkem znají a jsou třeba "kamarádi" – již v turnaji Mostě jsem viděl neregulernost a nedodržení nových pravidel – viz napomínání za exit – opuštění vytyčeného zápasiště, i zde na NP 2009 bylo několik exitu a bez jakéhokoliv napomenutí. Nač jsou nová pravidla když se striktně nedodržují.

4.Posledním bohužel smutným je velmi nízká účast závodníků na tomto turnaji z důvodů "bojkotu" některých nejmenovaných klubů. Za což samozřejmě nelze vinit pořadatele,ale je to smutné.

Jinak z turnaje jsme dovezli 1x první místo a 3x druhé umistění. Na druhém místě skončila Ivana Hanzlova (light -55kg ženy – bohužel tvrdost soupeřky, nekvalita ringové rozhodčího a také to, že dle pravidel nebyl umožněn žadný exit, neboť zápas se uskutečnil v ringu a to byla jedna z příčin Ivčiny těsné prohry) , další byl Michal Oslizlok(light -69kg muži, bohužel se mu nepodařilo nalézt na soupeře nic co by ho připravilo o vítězství) a poslední druhý byl Michal Černý(light -94kg junioři – narazil na velmi silného a zkušeného soupeře jež již okusil i mezinárodní turnaje, ale i tak mu vítězství nedal zadarmo ostatně jako nikdo z našich fighterů). Jediný komu se podařilo z naší výpravy dovézt zlato byl Peter Nosal, pro kterého to byl vůbec druhý turnaj v kickboxu. Uvidíme jak se jeho kickboxerské kariera bude ubírat dál, ale zatím má solidně našlápnuto. Moc rád bych všem našim fighterům ještě jednou rád poděkoval za výbornou reprezentaci klubu)

Sílu a čest! :-)

Facebook komentáře: