stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Winston Churchill- Chcete se světě vyniknout? Musíte pracovat, zatímco jiní se baví. Kickbox brno dream team brno

NP Morava 2009

Zdravím,

kde začít. Tento turnaj sic by se měl řadit mezi ty prestižnější u nás se bohužel nenesl v tomtu duchu a hned se dá naleznout několik věcí, jež jsou pro mě velikým zármutkem.

1. Rozhodčí – ne všichni rozhodčí jaksi správně dodržují pravidla a tvrdost některých zápasů v lightu je neuměrná a když nechají borce do sebe jít až jednomu teče krev a ani nezastaví aby byl ošetřen tak opravdu nevím proč ještě existuje něco jako kategorie light, když to s lehkostí nemá nic společného. Bohužel se to stalo i osudným naší závodnící Ivce která přes tvrdost a neeregulernost rozhodčích svůj zápas těsně prohrála 1:2.

2. Rozhodčí i zavodník ? To je podle mě úplná neférovost a neserióznost, aby zaroveň závodník na tomto turnaji dělal i rozhodčího v jiných zápasech.

3. Další nepříjemný faktor je když jsou mezi rozhodčími lidé co se s daným závodníkem znají a jsou třeba "kamarádi" – již v turnaji Mostě jsem viděl neregulernost a nedodržení nových pravidel – viz napomínání za exit – opuštění vytyčeného zápasiště, i zde na NP 2009 bylo několik exitu a bez jakéhokoliv napomenutí. Nač jsou nová pravidla když se striktně nedodržují.

4.Posledním bohužel smutným je velmi nízká účast závodníků na tomto turnaji z důvodů "bojkotu" některých nejmenovaných klubů. Za což samozřejmě nelze vinit pořadatele,ale je to smutné.

Jinak z turnaje jsme dovezli 1x první místo a 3x druhé umistění. Na druhém místě skončila Ivana Hanzlova (light -55kg ženy – bohužel tvrdost soupeřky, nekvalita ringové rozhodčího a také to, že dle pravidel nebyl umožněn žadný exit, neboť zápas se uskutečnil v ringu a to byla jedna z příčin Ivčiny těsné prohry) , další byl Michal Oslizlok(light -69kg muži, bohužel se mu nepodařilo nalézt na soupeře nic co by ho připravilo o vítězství) a poslední druhý byl Michal Černý(light -94kg junioři – narazil na velmi silného a zkušeného soupeře jež již okusil i mezinárodní turnaje, ale i tak mu vítězství nedal zadarmo ostatně jako nikdo z našich fighterů). Jediný komu se podařilo z naší výpravy dovézt zlato byl Peter Nosal, pro kterého to byl vůbec druhý turnaj v kickboxu. Uvidíme jak se jeho kickboxerské kariera bude ubírat dál, ale zatím má solidně našlápnuto. Moc rád bych všem našim fighterům ještě jednou rád poděkoval za výbornou reprezentaci klubu)

Sílu a čest! :-)

Facebook komentáře: