stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
- Úspěch je prostě věc štěstí. To vám řekne každý neúspěšný. Kickbox brno dream team brno

Chuck Norris

Chuck Norris se narodil jako Carlos Ray Norris v Oklahomě. Jeho matka byla Irka a otec byl indián z kmene Čerokézů. Chuck neměl lehké dětství. Jeho otec byl alkoholik a on musel své matce pomáhat s výchovou dvou mladších bratrů. Když mu bylo šestnáct , rodiče se rozvedli.

Po dokončení střední školy se mladý Norris dal k armádě. Stal se členem amerického letectva a v roce 1958 byl jako „air policman“ poslán do války v Koreji. Právě tam získal přezdívku Chuck a začal se seznamovat s bojovým uměním. Začínal s Tang soo do, což je korejský styl karate. Dnes Chuck v tomto druhu karate vlastní 8.dan, což je stupeň kterého žádný jiný zápaďan nedosáhl.

Po návratu z války začal se závoděním ve střední váze v klasické formě karate. Cesta k úspěchu však byla tvrdá. Chuck na svých prvních dvou turnajích utrpěl čtyři porážky a nepřipsal si jediné vítězství. Pak, ale Norris ukázal jak je v bojových sportech důležitá vytrvalost. Začal vítězit a získávat si uznání u těch nejlepších. Na začátku roku 1968 utrpěl svou pátou a poslední porážku. I z ní se však dokázal otřepat a ještě ten stejný rok poprvé získal titul mistra světa v karate ve střední váze. V roce 1969 byl vyhlášen Fighterem roku. Titul mistra světa dokázal obhájit každoročně až do roku 1974. V tomto roce ukončil svou závodní kariéru se skórem 65 vítězství a pouze 5 porážek, které mimochodem dokázal všechny svým pokořitelům oplatit. Norris je také majitelem hnědého pásu v judu.

Za zmínku určitě stojí Norrisova pozoruhodná organizace Kick drugs out of America. Tato organizace není pouhá škola karate, ale dává si za úkol pomoct mladým lidem smysluplně vyplnit volný čas a nedat jim příležitost sklouznou k drogám. V tomto týmu studuje bojová umění i mnoho lidí, kteří se z drogové závislosti dostali právě díky Norrisově programu, kterému se zkráceně říká Kickstart. Takováto organizace by se určitě hodila i v Evropě. Roku 2000 byl Chuck Norris uveden do Síně slávy světového karate.

Chuck má za sebou několik desítek filmů, ale nejlépe je lidem známý ze seriálu Walker, Texas ranger. Zahrál si i legendárním Brucem Leem ve filmu Cesta draka. Jejich vzájemný závěrečný souboj v útrobách římského kolosea je dodnes považován za jeden z nejlepších zápasů v historii akčního filmu.

Dnes Chuck žije v Dallasu se svou druhou ženou a stará se o šestiletá dvojčata. Z prvního manželství má dceru a dva syny od kterých se dočkal už šesti vnoučat.

Zkrátka Chuck Norris je ve světě bojových umění legenda a většina velmi povedených vtipů, kterých je na internetu nepřeberné množství, není tím pádem tak daleko od pravdy.:))

Facebook komentáře: