stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
- Úspěch je prostě věc štěstí. To vám řekne každý neúspěšný. Kickbox brno dream team brno

Genki Sudo

Jméno: Genki Sudo
Narozen: 8. března 1978 v Koto-ku Tokyo
výška: 175 cm
váha: 70 kg
oddíl: Beverly Hills Jujutsu Club (Los Angeles)
hobby: čtení knih, studium duchovního světa

Statistika: 14 – 4 – 1 (výhra-prohra-remíza) z toho jen 2 zápasy vyhrál na body, ostatní KO nebo častěji výraznou převahou.

Životopis:
Roku 1993 Genki Sudo současně se vstupem na střední školu vstoupil také do zápasnického klubu. Když byl na Takushoku College v roce 1996, stal se juniorským šampionem Japonska v řecko-římském zápase. Po ukončení školy odešel do USA na vysokou školu v Santa Monice, kde současně trenoval v klubu Beverley Hills Jujutsu. Školu dokončil a vrátil se do Japonska v srpnu 1999 a debutoval jako profesionální zápasník. Postupně se probojoval až k účasti v K-1 WORLD MAX v únoru 2002 a v ten samý rok si splnil sen a zůčastnil se boje v UFC (Ultimate Fight Championship). V K-1 WORLD MAX vyhrál KO proti Kim Jingwu (styl taekwondo) a na Sivestra 2003 neuvěřitelně zvítězil nad ButterBean, který byl o 100 kg těžší. V květnu 2004 v ROMANEX získal skvělé KO proti Royler Gracie a v říjnu téhož roku v K-1 WORLD MAX zvítězil TKO proti králi boxu Michael Rama. Je také jediným japonským bojovníkem, který získal dvě trofeje v UFC

Genki Sudo není úspěšný jen v oblasti bojových sportů, ale hrál také ve filmu „Kyoki no Sakura“ v říjnu 2002. Také hrál boxera, který zemře při nešťastné nehodě v seriálu „Sky High2 – Episode 6“. Hrál také zlého muže ve filmu „Fly, Daddy, Fly“. Jako model fotil pro módní časopis a dělal reklamu pro „Edwin and Watering Kiss Mint

Skrze tyto filmy, reklamy i souboje se snaží poslat poselství " WE ARE ALL ONE" Tento vzkaz je také na vlajce, kterou Genki Sudo drží po každém vyhraném zápase.

Je známý svými představeními před vstupem do ringu a neortodoxním stylem boje. Ačkoliv je znám schopností chytře kombinovat údery i kopy, spojovat prvky různých bojových umění a využívat různých „lstí“, sám dává přednost grapplingu a dalším zápasnickým technikám. Mezi jeho oblíbené a často používané techniky patří také „backfist“, škrcení nohou nebo paží ale také tanec, točení se zády k protivníkovi a jeho zesměšňování a tím jeho vyvedení z míry.

V současnosti Genki Sudo zápasí v K-1 Hero’s – nejpopulárnější soutěži bojových sportů v Japonsku. Je dobře známý svými fantastickými vstupy do ringu, které často zahrnují tanec a kostýmy. V jednom ze vstupů byl převlečen za robota, pákou pouštěl sloup kouře, který mu vycházel z vrcholu pokrývky hlavy, která vypadala jako kyblík.

Mimochodem, Genki Sudo praktikuje Budhismus. A i když si mnozí myslí, že jeho komedie v ringu jsou neuctivé a arogantní, on to vysvětluje jako svůj způsob uvolnění a baví se tím. Po tom, co skončí zápas, vždy se přátelsky usmívá a protivníkovi se uctivě pokloní, ujistí se, jestli není zraněný a v rukách rozvine vlajku s mnoha národními vlajkami a slovy „WE ARE ALL ONE“
Genki Sudo napsal knihu s názvem The Theory Of Hapiness (dá se přeložit jako Teorie Štěstí / Spokojenosti) a vypráví o jeho životní cestě a filosofii. Genki, jako silně věřící člověk, se také hodně rozepsal o své návštěvě posvátných klášterů na ostrově Shikoku.

Zde je krátký popis utkání s Butterbeanem, jak jsem ho našel na netu:

K-1 PREMIUM 2003 Dynamite!!
Datum: 31. prosince 2003
Místo: Nagoya Dome
1. zápas – K-1 MMA Rule / 5 Minut x 2 kola
GENKI SUDO (Japan/Beverly Hills Jiu-Jitsu Club) vs. BUTTERBEAN (USA/Team Butterbean)

Sudo, který startuje v K1 MAX měl před zápasem o 100kg méně než jeho soupeř a přesto prohlašoval "ukážu, že rychlost a schopnosti jsou více než velikost a síla". A měl zatracenou pravdu! V prvním kole trápil svého amerického soupeře neustalými lowkicky a velmi rychlými výpady na které Američan nedokázal reagovat. Zoufalý Butterbean se snažil dostat Suda do drženi, ale ten mu dvakrát lehce vyklouzl a na konci prvního kola jej navíc poslal na zem dalsimi drtivými kopy. Z druhého kola pak už stačilo uběhnout jen 41 sec a Sudo měl pro mnohé senzační vítězství v kapse. Stalo se to poté, co srazil Američana k zemi a dokázal mu "uzamknout" kotník. Bolest z nasazené páky pak už Američan nevydržel a utkání odklepal.

Většinu textů jsem převzal, přeložil a upravil z Genkiho domovské stránky www.genkisudo.com a ze stránky http://en.wikipedia.org/wiki/Genki_Sudo . Obrázky jsem hledal přes google.com, stejně jako tam můžete najít i několik videozáznamů :-)

Facebook komentáře: