stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Nic není obtížné pro toho, kdo chce- Walther von der Vegelweide Kickbox brno dream team brno

Něco málo o Ramonu Dekkersovi

Jméno: Ramon Dekkers

Přezdívka: “Diamond”

Datum narození: 1969

Místo narození: Breda, Holandsko
Boje: 200, vítězných 175, KO 90

8-minásobný světový šampion v kickboxu a thaiboxu.

Holandský rodák Ramon Dekkers je pravděpodobně jedním z nejlepších známých západních thaiboxerů. Ramon Dekkers znamená v kickboxu totéž, co Muhammad Ali byl v boxu nebo Diego Maradona ve fotbale. Je to sportovec, který se vždy snažil být znamenitý a dokonalý, bojovník jehož srdce bylo větší než jeho tělesná síla. Navzdory všem svým zdravotním potížím, ukazoval velkou odvahu a kuráž. Zapsal se navždy do historie kickboxu; ale také to nechalo nenapravitelné škody na jeho tělesném zdraví.

Stalo se, říkal, že jsem byl některými bojovníky poražen. Byli prostě lepší. Ale to se přece stávalo i velkému Muhammadu Alimu. Každý bojovník nakonec prohraje, ale velikost bojovníka v kontaktních sportech se neměří nějakým jediným soubojem ale podle celé jeho kariéry. Většinu z bojů, které Ramon prohrál, prohrál na body nebo protože nebyl dost “chytrý” zrušit nebo vzdát souboj kvůli zranění, jako to většinou profesionální bojovníci často dělají.

Ramon Dekkers se narodil 4 září 1969 v Breda, v Holandsku, malé vesnici asi hodinu jižně od Amsterdamu. Ramon Dekkers vybojoval za 20 let téměř 200 zápasů. 175 vyhrál, 90 knokautem.

Bojoval proti mnoha bojovníkům v Thajsku podle thajských pravidel. Je 8 násobným světovým šampionem v kickboxu a thajském boxu.

Ramon Dekkers bojoval proti nejlepším thajským a mezinárodním bojovníkům své doby. Soutěžil v celém světě a během své kariéry vyhrál několik šampionátů. Dekkers je známý jako obratný bojovník se silnými údery a kopy.

Bojováním v Thajsku Dekkers vydělal dost peněz. Platili mu velmi dobře za to že bojuje v jejich zemi. Byl také zvolen jako bojovník roku v Thajsku v roce 1992 a tím se jeho jméno zapsalo do historie thai-boxu.

Tady jsou jedny z jeho prvních získaných titulů:

 1. Holandský titul ve svých 18 letech proti "Ramkisoen" z Chakuriki Gym
  15.listopadu 1987 v Breda-Holandsko. Vyhrál KO v 2. kole
 2. Evropský titul (MTBN) v souboji s "Richard Nam" z Francie
  27. února 1988 v Jaap Edenhal v Amsterdamu-Holandsko.
 3. Evropský titul (NKBB) v souboji s "Morris" z Anglie
  14. dubna 1988 v Eindhoven-Holandsko.
 4. Světový titul (IMTA) v souboji s "Mungkordum Sitchang" ve váze do 59 kg
  2. prosince 1989 v Salle Lionel Terray ve Francii.
 5. Světový titul v Muay Thai (IMTF) proti "Nangpon"
  18. února 1990 v Jaap Edenhal v Amsterdamu-Holandsko
 6. Většinu ztracených zápasů Ramon prohrál "na body". Někdy absolvoval i dva souboje v jednom týdnu, což asi způsobilo většinu jeho pozdějších zdravotních problémů.


Tento článek naleznete v originálu na adrese http://www.fightingmaster.com/legends/dekkers/titles.htm odkud jsem se ho pokusil přeložit. Několik vět jsem vynechal, protože byly nad moje síly, za což se omlouvám.
Je tam toho o něm ještě mnohem víc.

Facebook komentáře: