stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Vše, co ve sportu ošidíš, ošidíš jen sám pro sebe.- Roman Šebrle Kickbox brno dream team brno

O kopech

Ke všem kopům je potřeba dokonalého protažení našeho těla, zejména nohou. Kopy jsou jednou z nejdůležitějších součástí kickboxu. Základem dobrého a účinného kopu je správný postoj, který nám zabezpečí dokonalou stabilitu. Vše pak vyústí vytvořením silné a přesné drtící techniky. Duležité je naučit se kopovou techniku z místa a z nenadání. Zní to sice jednoduše, ale není tomu tak, poněvadž při boji jsme v pohybu a soupeř nám vetšinou při naší kopací technice nebude stát na místě. Bude se snažit nějakým způsobem unikat. Proto se také musíme naučit kopové techniky při různých pohybech (s odkokem, přískokem, v úhybu atd), ale základem tvoří zvládnutí techniky na místě. Kopy jsou velmi důležité při udržení soupeře na vzdálenost od těla, ale dá se jich využít i k opaku – přiblížení. Soupeř by měl být naší technikou překvapen. Ale musíme počítat i s jeho případnou reakci na naši techniku, proto se naučte co nejlépe techniku kopu na místě a postupně přejděte s touto technikou do pohybu. To je tak stručně vše co se dá říct k technice kopů a jejich důležitosti v boji.

Některé názvy kopových technik:

Obloukový boční kop ("roundhouse kick" neboli "mavaši geri")
Kop přímý ("front kick" neboli "mae geri")
Kop přímý – boční ("side kick" neboli "joko geri")
Kop patou ("axe kick" neboli "kakato geri")
Kop kolenem ("knee kick" neboli "hiza geri")
Obloukový kop patou ("hook kick" neboli "ura mavaši geri")

Toto jsou základní kopy, jinak existuji ještě další kopy, které už jsou složitější, ale jejich techniky vychyzí opět z těchto základních – jedná se třeba o kopy z otočky.

V některém z dalších článku se budeme (i s fotografiemi) věnovat jednotlivým kopům. Tak zatím sportu zdar kickboxeři a kickboxerky), páčko. Miky

Facebook komentáře: