stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Zig Ziglar- Jestliže nebudete mít každý den určitý cíl, zůstanete jen u snění. Kickbox brno dream team brno

Trénink pro zlepšení výskoku

" Úsilí zaručuje úspěch."

Chceš si z jakéhokoli důvodu zlepšit výskok? Je tu pro tebe 5 detailně popsaných cviků, které opakuj každý druhý den. Úspěch se dostaví zhruba po pěti týdnech tréninku. Cvičení ti nezabere moc času, ale věř mi, že se pořádně zpotíš. Vážně to funguje, mluvím z vlastní zkušennosti.

Cvik 1: Propínání lýtek
Cvičení spočívá v propínání nohou ve stoji na špičkách. Stůj zpříma na rovné podložce, zvedej paty, nepokládej je zpět, ale zastav se těsně nad zemí. Dělej 200 opakování každý druhý den (2×100) plus 50 opakování na každou nohu zvlášť (totéž ve stoji na jedné noze). Je to velmi účinné cvičení. Při správném provádění by tě měla lýtka pálit jako čert. Pokročilou variantou cviku je cvičení na schodech nebo na vyvýšené podložce (tak, aby pata mohla klesat o něco níže).
 

Cvik 2: Dřepy u stěny
Velmi dobré cvičení na hamstringy a celou horní polovinu nohou. Rozkroč nohy na šířku o něco větší než je šíře ramen, dřepni a opři se zády o stěnu. Nohy by měly být pokrčené jako např. při sezení na židli, prsty směřují dopředu. Vydrž v téhle poloze 3-5 minut.

Cvik 3: Polodřepy
Začni stejně jako u předchozího cvičení bez opory o stěnu, dřepni co nejníž tak, aby se tvůj zadek dotýkal pat a zvedni se zpět do polodřepu (poloha „sedu na imaginární židli“). Udělej 100 opakování každý druhý den. Cvičení je dobré pro rozvoj svalových partií v horní polovině nohou.

Cvik 4: Russians
Začni v dřepu, dej ruce za hlavu, vyskoč a kopni oběma nohama do stran před opětovným dopadem do dřepu. Dělej 25 opakování každý druhý den. POZOR! Tento cvik může způsobit problémy s koleny, takže opatrně! Jakmile začneš cítit bolest v kloubech, přestaň! Ovšem jinak se jedná o výborné cvičení pro zlepšení výskoku.

Cvik 5: Lýtkové výskoky
Jednoduše skákej bez pokrčení kolen. Odraz vychází pouze z lýtkových svalů a na jejich rozvoj toto cvičení také působí. Dělej 50 opakování každý druhý den.

Část článku převzata z www.nogravity.cz 

Facebook komentáře: