stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
„Běhání je ten nejryzejší bojový sport, jaký si lze představit. Při každém kroku bojujete sami se sebou.“- Robert Jackson Bennett Kickbox brno dream team brno

VĚK A SPORT

Zdravím,

jedna z mnoha otázek než se dáme na jakýkoliv sport je, zda jsme na tento sport dost věkově vyzralý. Na internetu lze nalézt celou škálu všech možných tabulek, dle různých statistik, co v jakém věku a v jaké míře lze mít za požadavky na člověka pro konkretní sport. A to už od dětství. Problém je v tom, že mnohdy začít sportovat již od dětství, lépe řečeno zaměřit se konkrétně na nějaký bojový sport(umění) nemusí být ideální, poněvadž jako děti jsme dost nerozhodní a nevíme zda nás tento sport bude vůbec v budoucnu bavit anebo ho budeme sportovat jen třeba kvůli touze rodičů. To je myslím ale problém nejen pro bojové sporty(umění), ale pro sport všeobecně. Také spousta dětí se zajímá o bojový sport jen proto, že viděli nějaký film v televizi a jejich "hrdina" tam dané bojové umění ovládá dokonale. Je pro ně idolem. Proto je tak velmi těžké najít mezi námi opravdový talent. Z druhé strany naopak je podle mě myslím možnost dát se na trenování bojového sportu(umění) v jakémkoliv starším věku(zhruba od 18 a více), jde jen o to, že už se moc asi nedá pomýšlet na kariéru závodníka, ale ani toto nemusí vždy platit a neplatí. Z každého z nás může být velice úspěšný a uznávaný bojovník(ce). Proto pokud se budete rozhodovat zda se dáte na nějaké bojové umění zvažte vždy veškerá pro a proti. Konkretné u bojového sportu kickbox vidím, jak je znát zvláště u nováčků jejich prvotní nadšení, které ale bohužel postupem času se zvyšující se naročností na něj klesá. Sám jsem se již setkal z velice mnoha talentovanými lidmi, kteří tento sport opustili a mohli dostoupat k jeho vrcholům.

Podívám-li se já na svůj začátek s tímto bojovým sportem, začínal jsem ve 13 letech a nyní se kickboxu věnuji již 13 rokem a stále mě velice baví)).

Tak ať se daří.

Facebook komentáře: