stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Jen vítězství září, protože i jeho porážka je oslnivá- Pascal Quignard Kickbox brno dream team brno

Základní vybavení, kolik nás bude stát

Rukavice

Kožené se dají pořídit přibližně od 1100,- Kč, ale na začátek nám budou bohatě stačit co nejlevnější. Ty na fotce stojí pod 700,- Kč.

Bandáže na zpevnění zápěstí a ochranu kloubů

2,5m pořídíte za 100,- Kč, ale doporučuji délku kolem 4m. Ceny jsou různé podle použitého materiálu a značky přibližně od 140,- do 250,- Kč. Na fotce jsou bandáže Hammer za 250,- Kč.

Chránič holení

Nejlevnější varianta je chránič holení s nártem viz. fotka. Přijde vás na 260,- Kč. Jsou samozřejmě i dražší varianty těchto chráničů, ale tento zcela postačí. Tím, že pořídíte chránič holení i s nártem, ušeříte za chrániče nohou, tzv. botičky. Ty samy o sobě stojí od 700,- Kč.

Chránič zubů

Ten nejlevnější, který můžete vidět na fotce, stojí 65,- Kč. Je to jen kus plastu, který ponoříte do horké vody a vytvarujete podle svého chrupu. Pokud na to máte, můžeme si nechat udělat chránič přímo od zubaře, což vás vyjde asi na 1000,- Kč.

Suspenzor

Velmi důležitá pomůcka nejen pro pány. Ceny se pohybují od 150,- Kč výš. Ten na fotce stojí 450,- Kč a je kovový, takže ho jen tak někdo neprokopne :) .

Toto samozřejmě není kompletní seznam věcí, co si můžete pro kickbox pořídit. Užitečná je jistě i helma (ceny tréninkových helem přibližně od 800,- Kč) nebo pro něžnější pohlaví chránič hrudníku (taktéž kolem 800,- Kč). Na začátek se ale bez nich obejdete. Dokud "nejedete" sparing, nepotřebujete ani chránič zubů a suspenzor, takže investovat můžete postupně.

Na kolik nás to tedy vyjde? Pokud nechceme příliš investovat, vejdeme se do 1300,- Kč za rukavice, bandáže na zápěstí, chránič holení a nártů, suspenzor a chránič zubů.

Facebook komentáře: