stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
„Běhání je ten nejryzejší bojový sport, jaký si lze představit. Při každém kroku bojujete sami se sebou.“- Robert Jackson Bennett Kickbox brno dream team brno

SPARTAN RACE 2013

ahoj,

včera jsme se jako team 8 lidí z toho 5 zástupců DREAM TEAM kickbox Brno. účastnili tohoto překážkového běhu. Účast závodníků byla obrovská a z 3900 zaregistrovaných nakonec startovalo 3100 lidí ve 313 teamech. Již teď víme že start ve vlně 12.15(start cca 250 lidí) nebyl ideálně zvolený, protože trať byla již silně poznamenána předchozími závodníky a to počítejme že jich bylo cca 2000 již před námi na trati. Stručně shrnu do bodů překážky co jsme absolvovali:

- běh do stoupání a v něm přeskok balíků slámy

- přeskok cca 2,5 metrové zdi

- ručkování cca 5m

- nošení cca 15kg pytle do 30m „krpalu“ a zpět a pak běh do prudkého kopce

- přechod(balanc) na klikatých latích zabořených do země(5m)

- lezení bokem po stěně cca 10m

- přeběh kopce hlíny a skok do koryta bahna a znova na kopec a znova bahno a pak ještě jednou

- převalení dvakrát mega gumy z traktoru tam a zpět

- přebrodění potoka (voda cca po prsa místy :) )

- přitahovaní velké pneumatiky na laně cca 10m

- brození takovým velkým potokem cca 30m

- přelezení napnuté sítě mezi stromy

- přeskok stěny, podlezení a proskok oknem ve stěně(dřevo)

- opět oblíbené brození potokem cca 30m

- a znova po krátkém 100 běhu přebrodění potoka

- šplh cca 10m po laně ze suky,ale šplh z kačírku blata :) )

- plazení se pod ostnatým drátem v bahně cca 50m

- z jámy blata šplh na lané po šikmé plošině a z druhé strany lezení přes tyčky (takové áčko)

- hod oštěpem do terče

- závěr před cílem byl přeskok přes hořící dřevo a proběhnutí přes chlapy s gumovými palicemi, co se vás snaží sestřelit k zemi

Délka tratě 6,61km, nejlepší čas měl kluk ze Slovenska a zvládl to za cca 35min, naše časy se pohybovali kolem 1 hod, takže je co zlepšovat). Nejpomalejší čas byl cca 3 hod.

Naše výsledky naleznete na:

Jako DREAM TEAM kickbox Brno jsme se umístili na celkem dobrém 114 místě ze 313 teamu. Všem účastněným díky za reprezentaci.

Již teď se těším a doufám, že s více teamovými kamarády na další rok. Mělo by být takových závodů až dvanáct. SÍLU A ČEST.