stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Jen vítězství září, protože i jeho porážka je oslnivá- Pascal Quignard Kickbox brno dream team brno

Cíl a začatek..nebo naopak?

Ahoj všem sportovcům,

kde jen začít, je toho tolik co bych zde rád uvedl. Dle průzkumu, co jsem před nedávnem prováděl na aktuálních fighterech/kách klubu, jsem se dozvěděl spoustu informací a to jak pozitivních tak i opačných – již přidávám věci, které byste rádi změnili a zpestřuji různě trénink. Své svěřence/kyně o všem průběžně informuju na tréninku a kdo tedy chodí ví co a jak.

Jeden z větších "problémů", se kterým jsem se setkal v mých několika dotazech bylo to, že dost lidí nemá stanovený nějaký pevnější cíl čeho by chtěli dosáhnout, což se bohužel odráží i v přístupu k tréninku a bohužel to i bylo vidět ve zbytku položených dotazů. Některé cíle mě vážně příjdou moc slabé pro tento sport, který jste si vybrali. Poté se není čemu divit, že jen opravdu málo lidí se dokáže tomuto sportu(konkrétně kickboxu) věnovat více a dlouhodoběji a něco v něm dokázat a to třeba na urovni závodní.

Myslím si, a to se netýká jen kickboxu, že každý kdo jde do nějakého sportu by měl mít, či vědět, s jakým cílem tam šel, sic je jasné, že se to může postupně změnit, ale pokud už s nějakým sportem začnete a to s jakýkkoliv cílem je třeba se mu věnovat NAPLNO – druhý "zádrhel neboli problém)". Je jasné, že Vás ne každý sport zaujme natolik že u něj vydržíte. A pokud nemáte třeba zazčátku pevnějších cílů a nevíte co z toho bude stejně je třeba na tréninku odevzdat co jde a uvidíte jak to dopadne. Bohužel je smutné, že pokud nepřístoupíte hned zezačátku k jakémukoliv sportu pořádně a naplno a nepřízpůsobité si i čas na trénink a usílí jet na něm na 100%, není se čemu divit že pak se nedostavují žádné výsledky a zájem opadá.

Dalším(již třetím:) ) závažným problémem je udělat si, na sport a to jakýkoliv, čas a to celkem dostatek. Každý pracovní den aspoň nějaké ty dvě hodinky minimálně. O víkendu bych Vám pak doporučil relax a regeneraci. Uvidíte sami, že pokud si stanovíte nějaký pevnější harmonogram a budete jej poctivě dodržovat, bude to za nějaký ten týden znát a myslím že budete se mnou souhlasit, že ten pocit pak, no zkratka stojí to za to, když vidíte jaké ovoce to pak přinaší) .

Jinak pokud Vám něco není jasné nebo potřebujete jen radu, či konzultaci, tak se nebojte na tréninku zeptat. Jinak vše důležité se Vám snažím říci. Nebo třeba se poptat mailem a to se týká všech. Tak se držte, sílu a čest.

Ps.závody v Mostě se nám blíží))

Facebook komentáře: