stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Co mě nezničí, to mě posiluje- Friedrich Nietzsche Kickbox brno dream team brno

Co dělám špatně?

Jak se mám kruci zlepšit… Jak to, že mi to jde tak pomalu… Proč tenhle vyhrává a přitom je kratší dobu v klubu… Jak to, že… ?

Řekněme, že si tyto otázky možná kladete. Řeknu to takto: „ Vše je o vašem přístupu, postoji, snaze a odhodlání se zlepšit!“

Nejlepší, jak zjistit, co onen člověk dělá, že je lepší aj., se ho prostě zeptat, či se s ním poradit.

Většinou když člověk jde rychleji kupředu, tak je to tím, vezmeme-li KickBox, že dře na trenáže jak niko jiný a bez řečí poslouchá trenéra, neodmlouvá, protože ví, že je to pro něj to nejlepší. Je také možné, že si mimo tréninky ještě dává do těla.

Např. chodí běhat a dělá strečink, a pak si zkouší nějaké techniky, které se naučil na trenále a znovu a znovu a znovu si je nacvičuje. Jak se říká: „Lehko na cvičišti, těžko na bojišti!“ :-) Tak jest-li při cvičení si dáváte do těla a už nemůžete, tak je to jen dobře, při zápase se vám to vrátí.

Ještě k tomu běhu. Já si myslím, že je to dobrý a laciný způsob, jak si dodat fyzičku a jak s úsměvem říkám: „Než se naučíš bojovat, tak se nejdříve nauč rychle utíkat!“ :-)

Hej lidy, vše je o přístupu, úplně všechno. Když chcete být hodně dobrý, dělejte všechno dobré, co dělají ti nejlepší. A hlavně si nezapomeňte udělat startovní čáru, tj. zhodnoťte, kde jste. Pak cíl, tj. kam se chcete dostat. A pak dílčí výsledky, pro kontrolování svého pokroku a případně upravení postupu.

Ale hlavně buďte realističtí! Když jste nebyli zvyklí na přílišně intenzivní trénink, je nesmysl si toho naložit, že by to i vola utahalo. Začněte postupně přikládat zátěž. A pamatujte, že v opakování je síla. Jednou je to výjimečně, ale až po 20 opakování se z toho stává zvyk. A zavádět nové zvyky je někdy těžší, než si myslíte. ;-)

Takže, jest-li chcete postoupit musíte si dát cíl, reálný postup za ním, zavést nové zvyky a vytrvat. Hodně úspěchů všem v čemkoliv se chcete dostat nahoru.

Vydrží jen ti nejlepší, sílu, vytrvalost a čest… ;-)

Facebook komentáře: