stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Thomas Carlyle- Člověk bez cíle je jako loď bez kormidla. Kickbox brno dream team brno

Co dělám špatně?

Jak se mám kruci zlepšit… Jak to, že mi to jde tak pomalu… Proč tenhle vyhrává a přitom je kratší dobu v klubu… Jak to, že… ?

Řekněme, že si tyto otázky možná kladete. Řeknu to takto: „ Vše je o vašem přístupu, postoji, snaze a odhodlání se zlepšit!“

Nejlepší, jak zjistit, co onen člověk dělá, že je lepší aj., se ho prostě zeptat, či se s ním poradit.

Většinou když člověk jde rychleji kupředu, tak je to tím, vezmeme-li KickBox, že dře na trenáže jak niko jiný a bez řečí poslouchá trenéra, neodmlouvá, protože ví, že je to pro něj to nejlepší. Je také možné, že si mimo tréninky ještě dává do těla.

Např. chodí běhat a dělá strečink, a pak si zkouší nějaké techniky, které se naučil na trenále a znovu a znovu a znovu si je nacvičuje. Jak se říká: „Lehko na cvičišti, těžko na bojišti!“ :-) Tak jest-li při cvičení si dáváte do těla a už nemůžete, tak je to jen dobře, při zápase se vám to vrátí.

Ještě k tomu běhu. Já si myslím, že je to dobrý a laciný způsob, jak si dodat fyzičku a jak s úsměvem říkám: „Než se naučíš bojovat, tak se nejdříve nauč rychle utíkat!“ :-)

Hej lidy, vše je o přístupu, úplně všechno. Když chcete být hodně dobrý, dělejte všechno dobré, co dělají ti nejlepší. A hlavně si nezapomeňte udělat startovní čáru, tj. zhodnoťte, kde jste. Pak cíl, tj. kam se chcete dostat. A pak dílčí výsledky, pro kontrolování svého pokroku a případně upravení postupu.

Ale hlavně buďte realističtí! Když jste nebyli zvyklí na přílišně intenzivní trénink, je nesmysl si toho naložit, že by to i vola utahalo. Začněte postupně přikládat zátěž. A pamatujte, že v opakování je síla. Jednou je to výjimečně, ale až po 20 opakování se z toho stává zvyk. A zavádět nové zvyky je někdy těžší, než si myslíte. ;-)

Takže, jest-li chcete postoupit musíte si dát cíl, reálný postup za ním, zavést nové zvyky a vytrvat. Hodně úspěchů všem v čemkoliv se chcete dostat nahoru.

Vydrží jen ti nejlepší, sílu, vytrvalost a čest… ;-)

Facebook komentáře: