stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Gaius Titus Petronius- Čemukoli se učíš, učíš se pro sebe. Kickbox brno dream team brno

Maurice Tillet

Maurice_Tillet.jpg

Maurice Tillet (1903)- 4.srpna, (1955) byl profesionálním wrestlerem v počátcích Wrestilngové federace WWE. Narodil se ve Francii, byl nadprůměrně inteligentní a ovládal 14světových jazyků. Velmi se zajímal o poezii a snil o kariéře herce. Tillet získal světový titul American Wrestling Association a některé z jeho chvatů např. úder nataženou paží nebo pevného zmáčknutí trupu soupeře pažemi tzv. „Bearhug“ je neodmyslitelnou součástí zápasů WWE (WWF) do dnes.

V jeho dvaceti letech se začaly projevovat známky nemoci. Akromegalie je velmi vzácné onemocnění nastává při vyšší produkci STH (růstového hormnu, somatotropního hormonu), který může být produkován i po ukončení normálního růstu. V takovém případě dochází k chorobnému zvětšování periferních částí těla – nejčastěji článků prstů, nosu, brady, dolní čelisti, lícní kosti. Zároveň může docházet k nadměrnému zvětšování vnitřních orgánů.

Velmi záhy bylo celé jeho tělo znetvořeno. Citlivý mladík začal trpět posměchem svého okolí a byl nucen opustit svoji milovanou Francii.

real_world_shrek_1.gif

Hledání nove identity ho zavedlo do Spojených států amerických. Zde udělal ze svého zevnějšku přednost a stal se profesionálním wrestlerem s přezdívkou „Ogre of the ring“ nebo „The French Angel“.

Jeho postava byla u fanoušků velmi oblibena. Asi nejvýraznějším bodem jeho kariéry bylo 1.srpna 1944 vítězství nad Stevem „Crusher“ Caseyem na světovém poháru American Wrestling Association.

Brzy se stal velmi uzavřeným a nevpouštěl mnoho lidí do své blízkosti. Jeho nejlepším přítelem byl businessman Patrick Kelly, do jehož domu nezřídka Tillet docházel na partičku šachu.

Tillet zemřel v roce 1955 na srdeční selháni v necelých 52 letech. Když ležel na smrtelné posteli, byl požádán Bobbym Managainem ,wrestlingovým šampiónem známým jako Bobby Managoff, o svolení udělat sádrový odlitek tváře -posmrtnou masku. Tillet souhlasil a Bobby vytvořil tři odlitky jeho tváře. Jeden věnoval Milo Steinbornovi, zatím co zbylé dva skončily u Patricka Kellyho. Později Steinborn věnoval masku domuzea York Barbell. Jedna z masek stála dlouhé roky na stole v Kellyho kanceláři. Tu druhou věnoval do International Wrestling Museum v Iowě.

Na počest Tilleta stojí busta v životní velikosti v International Museum of Surgical Science v Chicagu, Illinois. Vytvořil ji roku 1950 Louis Linck.

V současné době je jedna z masek Maurice Tilleta vystavena v síni slávy v York Barbell Building v Yorku v Pennsylvánii. Je umístěna v sekci určené pro wrestlery a vzpěrače.

V roce 1990 se William Steig inspiroval postavou Maurice Tilleta a napsal pohádkovou knihu Shrek, pojmenovanou po hlavní postavě svého díla a v roce 2001 vznikl počítačem animovaný film ve studio DreamWorks Animation SKG v čele s režisérem Andrew Adamsonem. Ve stejném roce vyhrál jako vůbec první film Oscara v kategorii Nejlepší celovečerní animovaný film.

Překlad z www.wikipedia.org

Facebook komentáře: