stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Henry Ford- Být připraven je nejdůležitější předpoklad úspěchu. Kickbox brno dream team brno

Nic není zadarmo

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč lidé jsou závistivý? Proč chtějí být na špici? Proč chtějí mít tamto a ono? Myslím tím v čemkoliv a cokoliv.

Zamyslete se třeba nad tímto: Dejme tomu, že by někdo chtěl mít vypracované tělo a mávnutím proutku by ho do rána měl. Co myslíte, že by se stalo dejme tomu za půl, či rok?

Víte když někdo dostane zadarmo, bez práce, tak si toho neváží. Když přihlídneme k tomu, že by jedl a dělal vše jako před tím, tak se dostane systematicky znovu na nulu, prostě tam jak byl předtím.

Tak je to se vším. Když něčeho dosáhneme, je to fajn, i když musíme na tom stále pracovat, jinak se dostaneme zase jinam a to podle toho, co děláme, co jíme, co čteme, s kým se bavíme, kam chodím, prostě podle svého prostředí.

Tím, čím jsme dnes je důsledek našeho minulého prostředí, našich minulých činů, zkušeností ap. Když se chci nějak dostat, musím si najít prostředí, které mě tam „dostane“. Změnit myšlení, změnit svoje chování, způsob života a upřednostnit to svému cíly, či tomu kým chci být.

Zamysleme se nad tím, co dělat pro to, abych uspěl ve sportu, škole, zaměstnání …? Když budu chtít uspět v čemkoli, musím tomu obětovat něco ze sebe, změnit svoje myšlení i svoje zvyky.

Myslíte si, že budu super atlet, když se budu stravovat výhradně ve fastfoodu, vymetat bary do noci a na tréninky chodit zřídkakdy, povalovat se u televize a cpát se chipsy? Budu nejspíše přibírat a atlet ze mě nebude, možná nějaké technické discipliny, ale i na to je nutné trénovat, jak techniku, švih a sílu. Ovšem, se dostaví zdravotní problémy atd.

Myslete na to, že když budete chtít něčeho dosáhnou, a to ať jde o cokoliv, budete muset za to zaplatit určitou cenu, je jen na vás, jakou cenu jste ochotni zaplatit a jak moc to chcete. Nic není zadarmo, nic vám přes noc do klína nespadne, zamyslete se nad sebou a jděte kupředu, či tam kam chcete jít. Ať je to sport, práce, škola, koníčky, všemu musíme něco ze sebe obětovat, či upřednostnit jiné před druhým. Je to o tom, co doopravdy chceme.
Přeji vám všem ať se dostanete tak, kam chcete, ale pamatujte, musíte na tom pracovat a dělat, co je nutné k úspěchu. Najděte si své prostředí, mějte ty správné rádce a super lidi kolem sebe, co mají společný cíl… Uspět a odvahu něco obětovat, pevnou vůli a vytrvalost.

Odvaha, síla a čest ať vás provází na cestě k vaším cílům.

Facebook komentáře: