stránky sportovního klubu zabývající se kickboxem a vším co s ním souvisí
Friedrich von Logau- Slabí lidé čekají na příležitost. Silní ji sami vytvářejí. Kickbox brno dream team brno

Národní pohár Čechy

Ahoj,

tuto sobotu jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili směr Most na Národní pohár Čech. Dojeli jsme na místo něco kolem 9 ráno a šli na prezentaci a vážení, což bylo sice dlouhé, neboť pořadatel to neměl moc šikovně zvladnuto, ale nakonec jsme se bez problému odprezentovali a čekali na začátak bojů. Bohužel kategorie lighkontaktu, kterých jsme se účastnily nebyly hlavní součástí programu, byly odsunuty až na závěr soutěže. A tak jsme čekali a čekali, dočkali jsme se až kolem 17 hodiny večerní a pak šlo vše v rychlém sledu. David Procházka (-69kg) nastoupil do eliminací a sic se celé dvě kola snažil soupeře zasypat řadou úderů a kopů, tak dle rozhodčích jasně prohrál, což bylo velmi zvláštní. Dalším naším zástupcem byl Kuba Petlák, který svůj zápas vyhrál a postoupil do finále, kde bohužel se mu vítězství nepodařilo zopakovat a skončil tak druhý(váhová kategorie -79kg). Dalším kdo zasáhl do bojů byli Radim Janák(-69kg ..bohužel ve své váze 63kg neměl soupeře a proto šel o váhu výše, váhový rozdíl byl bohužel hodně znatelný) a Lukáš Jakubíček (-69kg). Byla to pro oba první zkušenost ze závody. Bohužel ani jednomu z nich se nepodařilo najít recept na soupeře a Lukáš díky losu získal nakonec bronzovou medajli v této kategorii. Oba dva si tak odvaží velké zkušenosti. Posledním našim zástupcem byl Simon Spáčil (+94kg). Ten svůj první zápas vyhrál a postoupil tak do finále. Zde narazil na soupeře, na kterého se mu nedařilo v prvním kole nalézt úspěšné techniky, ale v průběhu druhého kola dotahoval bodový rozdíl a v poslední půlminutě se mu podařilo body otočit lehce ve svůj prospěch a vyhrál 2:1. Odvaží si tak zlato a završil tak naši sbírku medajlí z tohoto turnaje na komplet všech tří cenných kovů.

Do budoucna to již vypadá, že v rámci větší spravedlnosti ze strany rozhodčích se budeme účastnit více plnokontaktních diciplín – full,kick atd. neboť výhry KO nebo RSC jsou jasně dány, ale bohužel bodové rozdíly v polokontaktních disciplínách byly nereálné.

Všem našim fighterům gratuluji k dosaženým výsledkům a již pokračujeme v přípravě na další turnaje – Vysoké Mýto (26-27.3.2010), Zubří(duben 2010) atd.

Miky

Facebook komentáře: